Kako hraniti 4-člansko družino za 20 funtov na teden: mamin izziv



Želite vedeti, kako nahraniti štiričlansko družino za 20 funtov na teden? Mamina blogerka Anneliese Giggins se je najbolje odrezala!



Mamina blogerka Anneliese Giggins prikazuje, kako hraniti 4-člansko družino za 20 funtov na teden! Preprosto ljubi izziv. Nazadnje je bila to domača hrana, tokrat pa poskuša hraniti svojo 4-družinsko družino za samo 20 funtov na teden - ja, res! Preberite naš ekskluzivni blog in si oglejte, kako se je uvrstila. Tebi, Anneliese ...



seznam prehrane dukan faza 1

Kako nahraniti štiričlansko družino za 20 funtov na teden - kaj je vse v zvezi z Anneliese?

Mislim, da bi bilo pošteno reči, da mi je všeč izziv, vendar me zanima, ali sem morda tokrat previsoko postavil letvico 30 dni bom pregledoval vsako etiketo cen, moj kalkulator se bo sprostil in sproti uporabljal za vsakodnevno uporabo. Vsak krompir, košček testenin, razmaščene margarine, pravzaprav bo izračunan vsak kos hrane, ki prehaja ustnice moje družine, in bom zelo pozorno spremljal potrdila o nakupih.

Da, da, DA, to se morda zdi dolgočasna dejavnost, vendar je vse skupaj z dobrim razlogom, obljubim! Mislim, da se vsi zavedamo, da so cene hrane dandanes zelo visoke in še naprej naraščajo. Povprečna štiričlanska družina bo porabila vsaj 225 funtov mesečno za hrano (po podatkih Urada za nacionalno statistiko) in prepričana sem, da nekateri od nas porabijo še več, zlasti ob praznovanju posebnih priložnosti, kot so rojstni dnevi in ​​božič.



Anneliese, mož Neil in njena dva dečka, Isaac in Oliver

Kar nekaj nas zdaj tedensko ali mesečno nakupuje spletno trgovino, nekateri pa še vedno raje izbirajo in izbirajo hrano v supermarketu ali lokalni trgovini z mesninami. Ne glede na to, kateri način izberemo, večina od nas začuti, da nam srce potuhne, ko zagledamo veliko skupno in beračno seže v našo denarnico. Se sprašujemo, ali imamo v banki dovolj denarja za pokritje mesečnih računov za komunalne storitve, bo ostalo še kaj denarja za zdravljenje otrok na dan?



Priznam, da sem postal kriv, ker sem samo vstavil hrano v naš nakupovalni voziček, ne da bi vedno iskal po policah cenejšo alternativo. Preden so otroci prišli zraven, sem imel več časa iskati barante, toda ko se fantje prepirajo v nakupovalnem vozičku, hočem le hiter izhod iz prenatrpanega supermarketa in se od tam vragniti! Ko pridem domov in razpakiram hrano, ne morem verjeti, koliko denarja smo porabili in koliko hrane moramo pokazati za to.





Glej Anneliese prvo potrdilo o nakupu hrane tukaj in skupni seštevek tega tedna

Na tej opombi želim narediti malo eksperimenta, da vidim, ali lahko naša štiričlanska družina preživi, ​​če za hrano porabi le 20 funtov na teden. Ali lahko tako majhen proračun dobimo do konca 30 dni? Mislim, da ne bi bilo dobro, če bi svoje otroke nahranila z žgancem za zajtrk, kosilo in večerjo, zato bom lovila najcenejše, a tudi najbolj hranljive recepte, ki jih najdem. Glede trgovine s hrano bom na začetku izziva delal eno prodajalno v razsutem stanju in manjše trgovine v 4 tednih. Moj proračun znaša 80 funtov za mesec, ki izravnava 20 funtov na teden.

Torej je 30 dni za analizo vsakega do prejema, odštevanje zrn riža in izdelava vsakega korenja! Za odpadke ne bo prostora; Vsak košček hrane, ki jo kupimo, MORAM pojesti. Upajmo, da bom na tej poti našla preproste načine za varčevanje, domiselne recepte, ki se ne zanašajo na drage sestavine. Lahko bi celo prihranili dovolj denarja, da nadomestimo naš zelo star televizor!

Do zdaj porabljeni denar = 49,94 funtov

1. teden: dobro, slabo in kaj sem mislil?

Prvi teden mojega izziva se je zaključil. Zadnjih sedem dni sem prešteval svoje penije in poskrbel, da jih bom potegnil čim dlje. Med nakupovanjem ne opazim več kosmičev pečenega fižola ali sesekljanega paradižnika in namesto tega moja roka samodejno poseže po cenejši vrednosti. Čeprav sem šele konec prvega tedna, že čutim, da sem se toliko naučil. Skoraj kot da se učim novega jezika, ampak namesto tega se izobražujem, kako prihraniti na hrani. Vsekakor gre za veliko krivuljo učenja!



Pridobite recept: Paradižnikov rižota in česnov kruh = 2,10 £

Ko prvi teden pomislim na tisto, kar je mene in mojo družino najbolj izzvalo, takoj pomislim na dolgčas! Hrana je tako ponavljajoča. Ne bo trajalo dolgo, da se odpravijo Cornflakes in nisem prepričan, da je kaša v avgustu tako odlična ideja! Vsakodnevni prigrizki, kot so piškoti in sladov hleb, so tudi tanki, vendar so moji fantje popolnoma zadovoljni s tem, kar jim dajo. Mogoče sva samo Neil in jaz tista, ki se muči! Večerni obrok je varčna milost, saj se ne počutimo, kot da bi šli brez. Izdelujemo rižoto, špagete Bol, testeninske solate in še več! Pripravljam si običajno vozovnico in preprosto odštejem, izbiram cenejše sestavine in nakupujem v proračunskem supermarketu.

Kljub monotonosti nekaterih živil hrup prihranka pri gotovini do več kot kompenzira! Po prvem nakupu smo se še vedno morali založiti za stvari, kot so klobase, testenine in riž, vendar smo z izbiro cenejših alternativ uspeli oditi od gotovine do pomladi v koraku namesto težkega srca! Seveda se je bilo težko upreti zajemu burgerjev ali pice, vendar smo se znašli tutiti po dragih cenah in oditi!



Pridobite recept: Penne Bolognese = 1,60 £

Čeprav mi je v tednu primanjkovalo navdušenje nad hrano, sem stvari zaživel z intervjujem za BBC Radio Oxford. Šla sem v studio, da sem se pogovarjala o svojem novem izzivu in po telefonu poklepetala s članom ekipe revije BBC Good Food Magazine in nikomur drugim Jackom Monroejem. Moram reči, da sem bil precej zvezda zadihan, da sem se pogovarjal z Jackom Monroejem in slišal njene odlične namige in nasvete.

Čeprav ne živi več z ostrim proračunom v višini 10 funtov na teden, lahko še vedno našteje ceno kositra z zrnjem fižola in sesekljanim paradižnikom itd. Ponižala sem se, ko sem slišala, kako je Jack moral tako 18 let preživeti 18 mesecev meni in neverjetno majhna količina denarja. V resnici vem, da obstaja še veliko drugih, ki jim uspe samo strgati.



Oglejte si potrdila o drugi prehrambeni trgovini Anneliese tukaj in skupni seštevek tega tedna

Odkar sem na radijski postaji izvedel, da obstajajo cenejše beljakovinske alternative mesu, obroke je mogoče zapolniti s fižolom in lečo ali celo s tofujem, velike trge pa bi morale biti na trgih lokalnih kmetov; samo pojdi na koncu dneva, ko se stvari prodajo poceni. Izvedel sem tudi, da so zamrznjena zelenjava in sadje pogosto cenejša, trajajo dlje in so prav tako hranljiva kot sveža različica. In če obstaja možnost pridelave lastnega sadja in zelenjave - pojdite po svoje! Ne vem, kaj bi naredil brez domačih kumar, ki jih domač tast goji ...



Prvi teden okrog

  • Najboljša stvar, ki smo jo jedli ta teden: Res smo uživali hummus s pitta kruhom in zelenjavnimi palicami. Še posebej navdušen je bil moj mlajši sin!
  • Najcenejši obrok v tednu: Domače pecivo iz tune (naredil sem dovolj ribjih kolačkov za tri obroke) s krompirjevimi klini in pečenim fižolom. 1,45 £ za obrok.
  • Otroška najljubša jed v tednu: Paradižnikova rižota s česnovim kruhom. Čiste plošče vsepovsod!
  • Neuspeh v tednu: Zmanjkalo je mleka in jih je bilo treba kupiti v naši vaški trgovini. Dva pinta mleka sta stala 89p namesto 95p za ŠTIRJE piv mleka pri Aldi. To je bilo boleče in se ne bo ponovilo!
  • Najboljša stvar, ki sem jo izvedela ta teden: Pri pripravi rižote z osnovnim belim rižem prihranite veliko penijev. Za paradižnikovo rižoto sem uporabil 'običajen' riž in nihče ni mogel ugotoviti razlike. Hvala Jacku Monroeju za tako odličen nasvet!
  • Dober trik v tednu: Običajno vržem pecivo, vendar tokrat ne! Ta teden je bilo iz mojega quichea malo ostanka peciva in iz njega mi je uspelo narediti osem mini marmelad za marmelado. Odlična poslastica za otroke (ter mamice in očeta) in stanejo le nekaj penzij - rezultat!



Quiche (2,60 £ za 10 palcev) in marmelade (15p) - narejene z istim pecivom! Pridobite recept: Brokoli quiche

Skupno porabljenega denarja do zdaj = 69,62 funtov

2. teden: Izkoristite lov in veliko humusa

Zdaj sem na polovici izziva. Zelo verjetno je, da bom od zdaj naprej odšteval dneve v pričakovanju konca! Ne bomo lačni in se dobro prehranjevali, toda zdi se mi, da hočem poiskati majhne dodatke, ki jih običajno jemljem kot samoumevne. Priboljški kot zajemalka sladoleda na koncu toplega poletnega dne ali celo sadna solata so na meniju. Namesto tega se odločimo za rezino rahlega sladovega hleba ali piškota Rich Tea, ki na žalost ne napolni praznine!



Pridobite recept: Hummus in korenčkov zavitek = 24p vsak

Ta teden so bili naši zajtrki bodisi hrustljavi koruzni kosmiči ali kaša z medom.
Ponavadi ne jem kuhanih zajtrkov, zdaj pa želim samo jajce, pečen fižol, gobe, toast in kečap. Ko gre za kosilo, objemamo hummus in ga uporabljamo za karkoli in vse. Moj najmlajši, Oliver, ga obožuje na toastu, ostali pa ga uživamo v zavitkih z naribanim korenčkom ali kot potop s pitta kruhom in zelenjavnimi palicami. Žal dvomim, da bo še dolgo, preden bom zbolel za njo!



Izdelava pizz z Isaacom - Pridobite recept: Sir in čebula pica

Še vedno uživamo v večerjah, saj nam uspe jesti enake obroke, kot jih imamo običajno, kot je klobasica, čili z rižem in domača pica (zdaj narejena s paradižnikom z vrta mojega tata). Ko sem se lotil tega izziva, je bila moja največja skrb lakota. Imamo velike apetite in očitno sem bil zaskrbljen, da moji otroci morda ne bodo imeli dovolj hrane. Vendar pa vsi gremo v posteljo s polnimi trebuhi, da se res ne moremo pritoževati. Želim si le, da bi imeli malo več raznolikosti!



Čili in riž = 1,90 £

Konec tedna smo šli v mesto, kjer smo primerjali cene v več trgovinah z 1 £ in 99p. Našel sem nekaj ugodnih ponudb pri izdelkih z blagovno znamko, vendar so se vseeno izkazali nekoliko dražji od blagovnih znamk v kupčenem supermarketu. Razlika je lahko le nekaj penijev, a vsak peni sešteje. Po odhodu praznih rok smo se na lovu za krompirjem odpeljali nekaj kilometrov do naše lokalne kmečke trgovine. Trgovina je bila lepa in na ogled je bilo veliko okusne hrane. Zlomil mi je srce, da sem kupila samo vrečko blatnega krompirja! Vendar smo bili s ceno zadovoljni, saj nam je uspelo kupiti dvajset za 2,50 funtov. To je pomenilo, da imamo dovolj denarja, da lahko kupimo hummus za naslednji teden. Hura!

Naša trgovina s supermarketi je bila ta teden zelo majhna - le nekaj bistvenega, kot sta mleko in kruh. Moral sem nadzorovati nagon, da sem v košarico vrgel zavitke svežih testenin in kadi s sladoledom. Vedno bolj sem hvaležna, da mi ni treba še naprej živeti tako krutega proračuna, ko bo izziv končan.



Oglejte si tretjo potrdilo trgovine Anneliese tukaj in skupni seštevek tega tedna

Teden drugi zaokrožite

Najboljša stvar, ki smo jo jedli ta teden:
Domača pica. Rada pripravljam pico, ko dobim čas, a ta izziv je postal nuja. Temeljito smo ga uživali v pripravi in ​​posmehu!

kako narediti angele

Najcenejši obrok v tednu:
Burgerji iz korenja, kumine in ledvic Jack Monroeja s krompirjevimi klini in pečenim fižolom. 1,03 £ za obrok.

Otroška najljubša jed v tednu:
Domači njoki v domači paradižnikovi omaki, na vrhu pa potresemo nariban sir, plus česen kruh. Moji otroci so komaj dohajali zraka, ko so vse to polirali!

Neuspeh v tednu:
Mogoče so fantje bolj lačni, kot sem si mislil, saj sem jih našel, da so sedeli na kuhinjskih tleh in jedli drobtine. Zdaj so nam preostali le še štirje tedni. Eeek!

Najboljša stvar, ki sem jo izvedela ta teden:
Sir je drag in skušam ga porabiti čim manj. Prej bi dodala toliko, kot je naveden recept, zdaj pa ga dodam po okusu. Naredila sem sirarsko omako, dodala sem polovico tistega, kar bi ponavadi samo z ignoriranjem lestvic, dodala malo po malo in imela okus.

Dober trik v tednu:
Namesto da bi v mojo vrečo za klobaso dodala celo pločevinko sladke koruze, sem se obdržala na pol nazaj in preostanek uporabila v solati s testeninami. Enako lahko storite s kosmičem tune ali fižolom, pri čemer prihranite polovico za drug obrok.

3. teden: Blackberry na pomoč!

Konec tretjega tedna je Naš hladilnik je videti golo in posoda s sadjem zdaj stoji prazna na mizi naše jedilnice. Naši fantje imajo raje zelenjavo kot sadje, vendar običajno posodo napolnimo z bananami, pomarančami in jabolki, ki jih jemo kot prigrizek ali po večerji. K sreči vsak dan jemo hranljive, domače obroke in nobeni pripravljeni obroki ali kozarci omake niso prešli ustnic. Vendar se zavedam, da v tem tretjem tednu našega petdnevnega sadja in zelenjave ne moremo doseči. Večino dni jih obvladamo tri ali celo štiri, ne pa pet. Ko pogledate ceno sadja v supermarketih in na tržnici kmetov, je enostavno opaziti, kako težko je vključiti sadje v svojo vsakodnevno prehrano, če imate premajhen proračun.

Prijatelj je predlagal, da bi premagali sedanjo težavo, da bi žive meje poiskali za robide, saj so trenutno v sezoni. Oblekli smo si nepremočljive in prijazne škornje ter se odpravili proti polju za našo hišo. V dežju smo se namočili, a zabavali smo se, ko je družina nabirala robide in se vrnila z velikodušno dobroto, ki smo jo požrli z riževim pudingom!



Blackberry rižev puding = 15p za 4 obroke

Navadiva se, da imava vsakodnevno enaka kosila. Moj najmlajši Oliver je bil ta teden navdušen nad še eno kadjo hummusa. Obožuje ga na toastu, a uživa v namočenju korenčka in kumare. Moj starejši sin, Isaac, se nikoli ni navdušil nad sendviči, ampak obožuje pitta kruhe, napolnjene s kumarico in malo majoneze, in se brezskrbno prilega v kosilo - ura!

Kar se tiče časa za prigrizek, se fantje še vedno z veseljem zavijajo v hleb iz slada. Vendar se s tem ne morem več soočiti in tudi moža ne moreva - raje bi šla brez. Moj sladki zob že dolgo hrepeni po nečem čokoladnem, zato sem z Isaacom v začetku tedna naredila nekaj čokoladnih koruznih kosmičev. Zelo sem bil vesel, da sem na začetku izziva kupil nekaj vredne čokolade, pripravljen na tak trenutek! Sladke hrustljave torte so bile okusne in prihodnji teden bomo naredili še eno serijo.



Čokoladne žitne torte = skupaj 38p Ta tretji teden se je izkazal tudi kot socialni teden. Najprej smo bili fantje in jaz povabljeni v prijateljevo hišo na datum igranja; kosilo bi bilo pripravljeno za nas. Sprva nisem bil prepričan, ali bi šli, saj nisem mogel prispevati, vendar sem ugotovil, da svojim otrokom ne morem preprečiti, da bi se zabavali in videli svojih malih prijateljev. Privoščili so nas okusna domača korenčkova juha in Oliver ni mogel dobiti dovolj. Veselim se vrnitve storitve, ko bo ta izziv končan!

V soboto smo imeli prijatelje k ​​naši hiši na kosilo in močno sem se panil, s čim jih lahko nahranim. Neil je predlagal domače pice. Odlično se je izšlo - pomagal mi je Isaac in bilo je veliko pice, da sem šel naokoli, tako da nihče ni stradal, kot sem se sprva bal. Ta izziv ni ravno podvržen družbenim priložnostim, vendar smo se uspeli rešiti!



Klobasa in kaša = skupaj 2,24 £

Med večerjo še vedno ni pritožb. Uživali smo v stvareh, kot so klobase z drozgo in zelenjavo, krompirjev in čičerikov curry ter začinjene mešane tortilje iz fižola. Na žalost mi ostane le majhen košček sira za zadnji teden izziva. Moral bom biti zelo, zelo varčen, saj enostavno nimam več denarja za več!



Glej četrto potrdilo trgovine Anneliese tukaj in skupni seštevek tega tedna

Tretji teden zaokrožite

Najboljša stvar, ki smo jo jedli ta teden:
Obožujemo svojo tedensko solato s testeninami. Sesekljam nekaj kuhanih jajc, nasekljam kumare in paradižnik ter vmešam malo majoneze. Jum!

Najcenejši obrok v tednu:
Domača paradižnikova omaka s testeninami in česnovim kruhom. 1,25 £

Otroška najljubša jed v tednu:
Klobase s pire krompirjem, korenčkom, grahom in grozdjem. £ 2,24

Neuspeh v tednu:
Poiščite plesnivo čebulo in jo morate vreči stran. Na začetku izziva sem kupil dve vrečki čebule; Moral bi kupiti enega naenkrat, da se izognem odpadkom.

Najboljša stvar, ki sem jo izvedela ta teden:
Vredno je priti na prostem in pokuhati sadje. Ne morem verjeti, da tega še nikoli nisem pomislil!

Dober trik v tednu:
Za poceni paradižnikovo omako nežno prepražimo sesekljano čebulo v malo olja, nato vlijemo v dve pločevinki nasekljanega paradižnika in rahlo dušimo približno 20 minut, dokler se paradižnik ne pretvori v gosto kašo. Potem je pripravljena za jesti s testeninami in naribanim sirom!

Do zdaj porabljeni denar = 79,92 funtov

4. teden: Končano in prašno

Izziva je zdaj konec in olajšam vzdih. Ta zadnji teden je bil najtežji doslej in iskreno nisem bil prepričan, če bi se lahko strgali s tako malo hrane, ki jo imamo. Nismo presegli svojega proračuna, a zadnji obroki še zdaleč niso bili navdušujoči. Moji fantje res uživajo v moji paradižnikovi rižoti in so pričakovali, da bo zraven postrežena obvezna rezina česnovega kruha. Predstavljajte si njihovo razočaranje, ko ne samo, da sem sir pustil iz rižote, ampak tudi, da ni bilo česnovega kruha, ki bi spremljal njihov obrok. Manjkalo mi je denarja in morali smo se ukvarjati s tistim, kar smo imeli. Rižoti sem preprosto dodala več riža, tako da smo imeli še polne trebuščke; Mislim, da sem bil ravno približno odpuščen!

Za nakup kruha tudi ni bilo denarja, zato sem si ta teden dala svoje. Užival sem v prezračevanju, ko sem gnetil testo. Vendar hlebci, ki sem jih izdelal, niso bili tako veliki kot hlebci, ki jih lahko kupite. Prav tako se ne držijo dobro. To me je spraševalo, kaj se doda nakupu kupljenega kruha, da se ohrani dlje, ni lepa misel.



Korenčkova juha in domač kruh = 50p za 4 obroke

Ta teden smo imeli na zalogi veliko korenja, zato sem jih rad uporabil, zato sem se odločil za veliko šaržetovo juho. Priznam, da juhe niso bile najbolj okusne, ampak je bila polna vitamina A in dovolj je bilo za dve kosili. Očitno juha ni bila dovolj, da nas je obdržala do večerje, zato so jo postregli z nekim mojim domačim kruhom. Počutil sem se zelo krepostno, ko sem vedel, da sem oboje naredil s svojimi dvema rokama. V mislih sem si prizadeval, da bi v prihodnosti skuhal svojo juho!

Ta teden me je Isaac spet rad pomagal v kuhinji. Naredili smo čokoladne koruzne kolače, ki so pomagali zadovoljiti moje čokoladne hrenovke in naredili smo tudi majhno šarlo ledenih lizik. Moja prijateljica izdeluje lizike samo z banano in mlekom in so presenetljivo okusne. Isaac je odlično zadovoljil sekanje banane in pritiskanje gumba na mešalniku. Nato je temeljito užival v svoji osvežujoči banani ledeni loli.



Ledenice = 35p za 4

Čeprav je bilo nekaj naših obrokov v tem tednu razočaranje, predvsem zaradi pomanjkanja sira, smo vseeno uživali v pečeni večerji. Morali smo se odločiti za klobase. Vendar sem čoln potisnil ven in nekaj naredil Jorkširski pudingi , ki se je počutil kot pravi luksuz! Na zadnji dan nam je zmanjkalo hrane razen kositra pečenega fižola in nekaj zastalega kruha, vendar sem namesto, da bi izziv dokončala s fižolom na toastu, naredila pečeno fižolovo pito, kot je predlagala Donna, ki je bila po blogu. Izdelala je bolj zanimivo alternativo in zelo uživala. Sledila je pečena fižolova pita, ki je sledila konzerva breskev. Kakšen eleganten način za dokončanje izziva!



Pečena večerja na klobasi z domačimi yorkshiresi = 2,60 £ za 4 obroke

Četrti teden zaokrožite

Najboljša stvar, ki smo jo jedli ta teden:
Klobase z domačim jorkširskim pudingom, pečenim krompirjem, brokolijem, korenčkom, grahom in grozdjem.

Najcenejši obrok v tednu:
To mora biti pečena fižolova pita!

Otroška najljubša jed v tednu:
Testenine iz tune pečemo

Neuspeh v tednu:
Odkrivanje, da mi je ostala še neodprta vrečka riža in testenin. Če bi bolje načrtoval, bi lahko denar porabil za kakšno sadje. Sama sem križana!

Najboljša stvar, ki sem jo izvedela ta teden:
Neverjetno je, koliko juhe lahko pripravimo iz le nekaj zelenjave. Za pripravo preproste juhe stane le nekaj пенč. Skuhala sem veliko šaržo in polovico dala v hladilnik za še en dan.

Dober trik v tednu:
Bolje je, da kupite ohlapno zelenjavo, da jih boste lahko tehtali na tehtnici in kupili točno tisto, kar potrebujete. Brez odpadkov in prihranili boste malo denarja.

Veliko skupno porabljenega denarja = 79,92 funtov - v proračunu!



* Prenesite Anneliesein seznam obrokov in cene tukaj *

Peti teden: Pogled nazaj ...

Moj izziv se je končal in iskreno se ne bi mogel zgoditi dovolj hitro! Za zajtrk že 30 dni jemo koruzne kosmiče ali kašo, vendar sem morda žvečil karton. Ne ocenjujem vrednosti koruznih kosmičev in z veseljem se jih bom znebil! Kosila so bila po drugi strani bolj raznolika in z veseljem bomo še naprej jedli solatne sendviče, testeninsko solato, pitta kruh in hummus. Presenetilo me je, kako sem lahko nekoliko spremenil naše večerne obroke in še vedno dal na mizo nadev in hranljiv obrok. Nihče se ni počutil nezadovoljenega in nikoli nismo občutili lakote. Če sem iskren, sem se vprašal, ali sem med izzivom morda shujšal, a ne, nisem izgubil niti ene unce! Mislim, da to kaže, da smo dobro jedli in nismo šli brez.

Verjamem, da smo prihranili veliko denarja s preprostim preklopom našega običajnega supermarketa v poceni supermarket in prepričan sem, da je bil to ključ do konca izziva. Ko pa plačate le 15 p za kositer riževega pudinga ali 29 p za kozarec marmelade, začnete dvomiti o kakovosti. Preveril sem etikete in presenečen sem videl, da vrednost marmelada vsebuje enako količino sadja kot veliko dražja znamka in ima manj dodanega sladkorja! Na žalost je moja evforija kmalu popustila, ko sem ugotovil, da pločevinke pečenega fižola, ki jih uporabljam, vsebujejo 7 g več sladkorja kot fižol, ki ga običajno kupujemo. Ko sem prišel k soli, nisem videl veliko sprememb med znamkami, tako da sem se počutil malo bolj pozitivno!



Pridobite recept: Začinjene mešane tortilje iz fižola = 68p na porcijo

Za izziv sem potreboval veliko sesekljanega paradižnika in potem, ko sem pojedel pot skozi 15 vrednostnih pločevin, sploh nimam pritožb in jih bom zagotovo kupil še enkrat. Edina stvar, ki je ne bom nikoli več kupila, je namaz s sončničnim oljem; bilo je grozno. Ko se razširi na vroči toast ali jajčni krompir, je pustil mastno plast in se v resnici nikoli ni stopil.

Meso je bilo poštene kakovosti, vendar so bile klobase 'vodne' in jim je manjkalo okusa. Moj mož je zelo močan, da uporablja samo lokalno in dobro gojeno meso, tako da sem prepričan, da se bomo vrnili k obisku mesnic. Nihče noče preživeti starosti za preverjanje etiket, vendar mislim, da dobite tisto, kar plačate, ko gre za pečen fižol, kruh in meso. Vendar ne odlašajte, saj lahko prihranite pri mnogih drugih izdelkih, kot so suhe testenine, mleko, jajca, moka, sesekljan paradižnik, sadje in zelenjava. Seznam se nadaljuje!

alex reid dekle

Ta izziv je bil poskusiti ugotoviti, ali je res mogoče hraniti štiričlansko družino za samo 20 funtov na teden. Zavedam se, da bi bilo težje z najstniki, vendar so moji otroci še vedno majhni; morda bom moral postopek ponoviti čez 10 let - ali morda ne! Da, izziv je skoraj mogoč, večina stvari je, če se resnično odločite za to ali pa ste brez izbire, vendar je to prijetna izkušnja? Št.

Po prvem tednu sem že lahko videl, kje sem prej zapravil denar, do konca drugega tedna sem bil zelo hvaležen, da mi tega ni bilo treba početi dlje kot 30 dni in do konca izziva sem vedel, da ne bom nočem še enkrat. Uspeli smo jesti dobro, vendar ta težek proračun ne dopušča veliko raznolikosti ali možnosti, da redno izpolnjujete svoj cilj 5-dnevnih. Sveže sadje in zelenjava prihajata z visokimi stroški, zato so poceni korenje, brokoli, jabolka in banane na vrsti dan. Ne vem, ali bi mi uspelo brez domačih kumar in paradižnika. Vsekakor je vredno poskusiti gojiti nekaj zelenjave in sadja, če je na vašem vrtu prostor. Imamo rastline jagod, a so bile med izzivom žal izven sezone!



Pridobite recept: Testeninska solata = 17p na porcijo (z domačo zelenjavo)

Če imate na voljo le malo denarja, ki ga porabite za hrano, se morate odločiti. Bi lahko skrbeli zaradi dodanega sladkorja? Ali za 1,25 £ kupujete grozdje, ki ga dobite za 1,25 £ ali denar porabite za nakup sestavin za glavni obrok? Odgovor je, da se moraš potruditi in, dokler kar najbolje izkoristiš, kar imaš, in hrano postavljaš na mizo, delaš dobro.

V teh 30 dneh sem se toliko naučil. Lahko kupim določena živila veliko ceneje v poceni supermarketu. Vem, da uporaba belega riža namesto rižote za rižoto nima pomena, in zavedam se, da lahko naredim zadovoljive družinske obroke, ki zemlje ne stanejo. Ponavadi lahko vzamete stvari po receptu ali zamenjate in razlike ne opazite. Zagotovo je veliko ceneje narediti obroke iz nič, kot kupiti gotov obrok, kozarec omake ali zaužitje, da ne omenjam bolj zdravega!

Hodim stran od tega izziva, hvaležen, da se lahko nocoj prepustim kadi sladoleda in imam srečo, da lahko neham živeti za tako malo denarja. Vendar se zavedam, da imamo še vedno proračun za nakupovanje hrane in odločen sem, da bom še naprej varčeval s tem, kar kupujemo. Zagotovo ne 20 funtov na teden; £ 30 bi bilo veliko bolj dosegljivo!

Proračunski recepti iz izziva

Kako nahraniti štiričlansko družino za 20 funtov na teden - naši najljubši proračunski recepti so izziv ...





Paradižnikova rižota Brokoli broši





Penne Bolognese Sir in čebula pica





Začinjena mešana fižolova tortilja, solata iz kumar in paradižnikovih testenin

Se počutite navdihnjeni za izziv? Ali imate kakšen nasvet, kako hraniti 4-člansko družino za 20 funtov na teden, ki bi jih radi delili? Pojdite na našo Facebook stran, da se pridružite pogovoru!

Preberite Naslednjo

Palačinke SOS: Rešimo vse vaše težave s palačinkami